pátek 27. února 2015

Poctivý hovězí vývar s noky

Poctivý hovězí vývar s noky




PS: pro milovníky polévek :)



Hovězí maso na zázvoru

Hovězí maso na zázvoru







Suroviny:
1000g hovězího předního na dušení
2 větší cibule
2 lžíce vepřového sádla
4 stroužky česneku
2-3 palce čerstvého zázvoru
1 lžíce hladké mouky
sůl 
pepř
3-4 kuličky nového koření
2 bobkové listy
voda nebo vývar

Postup:
Maso očistíme, zbavíme blan a přebytečného tuku a nakrájíme na větší kostky. Rozpálíme si kastrol a rozpustíme sádlo, pak pokládáme maso hezky vedle sebe a zprudka opečeme ze všech stran. Jak se nám udělá na dně hnědý povlak vložíme nakrájenou cibuli, promícháme a dáme dusit pod pokličku tak dlouho, dokud se začne cibule přichytávat. Když jsme s výsledkem spokojeni, přidáme nakrájený česnek a očištěný na jemno nastrouhaný zázvor, zalijeme hrnkem vody nebo vývaru a necháme dusit. Snažíme se maso vydusit až na tuk, aby se odpařila všechna voda. Zaprášíme moukou, promícháme a opět zalijeme vodou nebo vývarem, tak aby nám vznikla lehce zahuštěná šťáva a necháme důkladně provařit. Osolíme, opepříme a můžeme podávat s rýží, šťouchaným bramborem nebo s čerstvým chlebem.

středa 25. února 2015

Domácí mini pizza s kuřecím masem

Mini domácí pizza s kuřecím masem

Recept na 8 ks pizzy.


Suroviny na těsto:  
400g hladké mouky 00 extra speciál
1/2 kostičky trvanlivého droždí
1 hrnek vody
1/4 hrnku olivového oleje
lžička soli
1/2 lžičky cukru

Suroviny na pizzu:
2-3 čerstvá rajčata
1/2 stroužku česneku
1/4 cibule
zarovnaná lžíce rajského protlaku
1 lžička cukru
lžíce oleje
sůl 
pepř
oregano 
1ks kuřecí prsa
8 plátků sýra 45%tvs.

Postup:
Ze všech surovin na těsto vymícháme hladké, nelepivé těsto, středně tuhé konzistence a necháme kynout. Rajčata, česnek, cibuli a protlak dáme do vysoké nádoby a dobře rozmixujeme. Do rozpíleného kastrolku nalíjeme lžíci oleje a vzniklou rajčatovou směs dáme dusit pod pokličku dokud nezhoustne na kašovitější hmotu. Dochutíme solí, cukrem, pepřem a špetkou oregana. Na pánvičce si zprudka orestujeme kousky kuřecího masa a necháme zatáhnout. Lehce osolíme a okořeníme oreganem.

Z těsta uděláme bochánek, který nejprve rozpůlíme, půlky rozčtvrtíme a čtvrtky ještě překrojíme na půl. Vzniknou nám tak přibližně stejné kousky těsta, ze kterých uděláme malé bochánky a dáme ještě na chvíli kynout pod utěrku. Z bochánků tvarujeme placky a na každou dáme lžici rajčatové směsi, dobře rozetřeme, 3-4 kousky masa a nakonec plátek sýra a pak už můžou jít do předehřáté trouby na 200°C na 10-15 minut.






neděle 22. února 2015

Kuřecí domácí paté

Kuřecí domácí paté



Suroviny:
2 kuřecí skelety
6-8 kuřecích křidýlek
hrst kuřecích srdíček
hrst kuřecích jatýrek
hrst kuřecích krků
voda 
sůl 
pepř
nové koření
rozmarýn
tymián
1 větší cibule
1dcl bílého suchého vína
1/2 kostky másla(3-4 lžíce)

Postup:
Nejprve vložíme všechno maso včetně drůbků do hrnce a osolíme. Přiklopíme pokličkou a necháme bez míchání dusit ve vlastní šťávě dokud se nezačne tvořit světlá šťáva. Pak zalijeme vodou jen tolik,aby maso bylo ponořené a přidáme nové koření, necháme pozvolna vařit asi 1 hodinu.
Maso vyndáme  z vývaru a obereme dobře všechno od kostí. Vzniklý vývar nám zbude na přípravu výtečné polévky nebo na skvělé omáčky francouzského typu.
Maso umeleme nebo rozsekáme na jemno. Na pánvi rozpustíme máslo a pod pokličkou necháme dusit jemně krájenou cibulku asi 15 minut, zalijeme vínem a necháme odpařit znova na tuk. Do pánve vložíme umleté maso smíchané s 1/2 hrnkem našeho vývaru, dosolíme, opepříme, přidáme rozdrcený rozmarýn a tymián. Celou směs ještě jednou přemeleme a můžeme vkládat do sklenic k vychladnutí.

V lednici takto vydrží až  10 dní, ale u nás prostě nemá čas ani vychladnout.

Tato masová pomazánka má jemně delikátní máslovou chuť a hodí se dobře jako předkrm nebo skvělá svačinka s francouzskou bagetou nebo na topinku.

pátek 20. února 2015

Domácí slané tyčky a preclíky

Domácí slané tyčky a preclíky



Suroviny:
1 hrnek vody
1/3 hrnku rozpuštěného ztuženého tuku na pečení
1/2 kostky trvanlivého droždí
1 lžička soli
na špičku lžičky cukr
400g (14 lžic) hladké mouky
hrubá sůl na posypání

Postup:
Pokud máme domácí pekárnu, použijeme na vymíchání a kynutí těsta pekárnu. Pokud ne, smícháme všechny suroviny na hladké těsto a necháme kynout. Pak nakrájíme na menší kousky a tvoříme různé tvary. Potřeme vodou a solíme hrubou solí. Pečeme v předehřáté troubě při 200°C do zlatova.

K pivu, vínu nebo jen tak, když nás honí mlsná:)

Jak se vaří v římském hrnci?

Jak se vařit v římském hrnci



Vzhledem k tomu, že můj milovaný malovaný hrnec je poglazovaný, nemusí se předem máčet ve vodě, jak je to u klasických římských hrnců a lépe se tak i umývá.

Jedno pravidlo ale zůstává. Vkládat do studené trouby! Aby nepopraskal.

Vařím v něm na dva způsoby:
1.  předem si opeču maso v jiném kastrolu, aby se zatáhlo(většinou hovězí), přidám ingredience,trochu vody nebo vývaru a přeleju do římského hrnce a pak šup do trouby na 180°C a nemusím se o nic starat,jak začne jídlo všude intenzivně vonět, to je známka, že bude hotové.

2. nakrájím maso, třeba kuřecí, přidám brambory, bylinky, mrkev, česnek,sůl. Promíchám, podleju trochou vody a na vrh dám pár plátků másla. Pak stačí bez povšimnutí nechat pod pokličkou v troubě asi 1 hodinu na 180°C a večeře je bez námahy hotová a chutná skvěle! Navíc si suroviny ponechají nutriční hodnoty a chutě se navzájem příjemně propojí.

Římský hrnec je skvělý pomocník. Vždycky, když mě už nenapadá, co vařit a třeba není čas stát u plotny, tak tenhle mazlík za mě problém vždycky vyřeší.

středa 18. února 2015

Jak se naučit dobře vařit?

Jak se naučit dobře vařit?



Tři základní pravidla:



1. V první řadě je důležitý výběr kvalitních surovin, protože to dělá 80% úspěchu.

2. Pak si musíme uvědomit, pro koho vaříme, protože děti jsou hodně na těstoviny, ženy se přiklánějí spíše k zelenině a bílému masu a muži ve většině konzumují uzeniny, maso a jídla energeticky náročnější.

3. Když už máme jasno, co budeme chtít vařit, máme nakoupeno, před sebou podrobný a dobře popsaný recept, pak už stačí dát do toho jen cit a vášeň.


Na dobře uvařeném jídle se vždy nejvíc odrazí, co do toho vložíme samy ze sebe a vždycky je poznat, když uvaříme s láskou.




úterý 17. února 2015

Jablečný kompot s karamelovým sirupem

Jablečný kompot s karamelovým sirupem


Suroviny:
1kg jablek
2 lžíce cukru
koření na svařák- skořice,hřebíček,badyán
voda
na karamel:
4 zarovnané lžíce cukru
voda

Postup:
Pokud máte doma jablka, která osychají a nikdo je nejí, tak tohle doslova zmizí.  
Nakrájíme jablíčka na čtvrtky, vykrojíme jadřince, oloupeme a překrojíme ještě na půl. Vložíme do hrnce, zalijeme vodou tolik, aby jablka byla ponořená. Přidáme cukr a koření a vaříme asi 10 minut. Pak můžeme servírovat nebo zavařit do sklenic a použít později.

Karamelový sirup:
Tento sirup je výborná tečka na jakýkoli druh dezertu. Na šlehaný tvaroh, na zmrzlinové poháry, na palačinky, na kynuté knedlíky i třeba na bublaninu. Kdo si netroufne na výrobu karamelového sirupu, může použít javorový sirup, ten je také výtečný.
Postup:
Do kastrůlku se silným dnem nasypeme 4 zarovnané lžíce cukru. Kastrolek zahřejeme a bez míchání na mírném ohni roztavíme cukr až do zlaté barvy. Dáváme pozor, aby se cukr nepřepálil. Zhořkne a nedá se použít. Místo míchání se snažíme jen protřepat nebo vznikajícím karamelem jen převalovat po kastrůlku. Jak budete míchat, udělají se hrudky, které se velice špatně potom rozpouští a jen si přiděláte práci. Do horkého karamelu nalijeme 2/3 hrnku vody a necháme svařit, než se objeví malé bublinky. Pak odstavíme a lijeme do skleněné lahvičky. Pozor! Karamel je velice horký a i když ho odstavíte z plotny, pořád pracuje.  Je dobré ho před naléváním do lavičky zchladit v nádobě s ledem.
Závěrem:
Moje děti tento kompot milují. A dobře v něm zužitkuji jablka, která nevábí příliš na pohled.
Pro dospělé by se dal zalít rumem, vaječným likérem nebo třeba punčem a podávat horké třeba v zimě na horách. Lze ho podávat v mnoha verzích a to se mi na tom nejvíc líbí:)



pondělí 16. února 2015

Jak zaručeně vyčistit skvrnu od červeného vína

Jak vyčistit skvrnu od červeného vína


Úplně nejjednodušší způsob, který jsem vyzkoušela a sama objevila je.........

Kupte si prostředek v rozprašovači se silným odmašťovacím účinkem pro úklid v kuchyni (dobrý je z Lidlu). Nastříkejte skvrnu dostatečně pěnou a zasypejte kuchyňskou solí. Nechte působit, čím déle tím lépe, promněte v ruce a pak vložte do pračky a vyperte. 

Udělala se mi hrozivě vypadající skvrna na bílém ubrusu po babičce. Co teď s tím? Nemůžu přece ubrus vyhodit, protože druhý takový už prostě není. Zkusila jsem všechno možné, samozřejmě šetrně, protože ubrus je již vetchý a nakonec mě napadlo tohle a funguje to. Huráááá! Mám vyhráno!

Samotný prostředek skvěle vyčistí i mastné skvrny. Stačí před praním nastříkat, trochu promnout v ruce a dát do pračky.

PS: Prostředek využijete i na mnoho víc věcí. V kuchyni bezvadně odmastí, vyčistí zašlou obuv, skvěle omyje i vanu bez škrábanců.  Sůl máte doma všichni, tak šup na skvrny a  špínu:)

Jak upéct chleba v domácí pekárně?

Jak upéct chleba v domácí pekárně



Suroviny:
hrnek vody
1/2 kostičky trvanlivého droždí
na špičku lžičky cukr
1 lžičku soli
1/4 hrnku oleje
350g hladké mouky 00 extra speciál

Postup:
Do hnětací nádoby nejprve nalijeme vodu, přidáme droždí, cukr, sůl, olej a na konec mouku. Na pekárně nastavíme program pouze na hnětení těsta. To proto,abychom měli lepší kontrolu nad konzistencí těsta. Těsto bude řídké a lepivé, tak se nelekněte. Po vykynutí uděláme bochánek a vložíme zpět a nastavíme program na pečení, s nastavením pro vypečenou kůrku, aby se  chlebík pěkně upekl i shora.

Závěrem:
Dlouho jsem se snažila upéct dobrý chleba a nebylo to snadné. Tenhle způsob se mi osvědčil a chlebík super chutná obložený nebo jako příloha ke steakům nebo ke gulášku.


Vepřový perkelt

Vepřový perkelt

Na tento pokrm si udělejte čas a hezky si vaření užívejte, nejlépe ve dvou. Uvidíte, že výsledek bude nezapomenutelný.


Suroviny:
1000g vepřového plecka
2 lžíce vepřového sádla
2 menší cibule
2 lžíce mleté dobré papriky
1 lžíce rajského protlaku
2-3 stroužky česneku
sůl pepř
malou lžičku Harisy(pasta z feferonek)
voda na zalití
vrchovatá lžíce mouky

Postup:
Do rozpáleného hrnce se silným dnem dáme rozpustit sádlo,pak přidáme na drobno nakrájenou cibuli a necháme pod pokličkou dusit do světle zlatavé barvy. Pak vložíme očištěné na větší kostky nakrájené maso a opět necháme spolu dusit, dokud se na stěnách nezačne připalovat. Důkladně vmícháme nasekaný česnek, mletou papriku a zarestujeme protlak. Když je všechno dobře zamíchané, zalijeme vodou, aby maso bylo ponořené. Osolíme,opepříme a necháme dusit do měkka.
V misce si rozmícháme mouku s vodou a s tím zahustíme omáčku. Vmícháme lžičku Harisy, dochutíme a můžeme podávat.

Závěrem:
Tento pokrm servírujeme s rýží, těstovinami nebo knedlíkem. Hodně záleží na použitých surovinách, aby výsledek byl dokonalý.



neděle 15. února 2015

Svěží dort s čerstvými jahodami

Svěží dort s čerstvými jahodami

Je sice únor, ale díky svátku Sv. Valentýna byly obchody přeplněné nabídkou čerstvých jahod. Bývá zvykem, že takové jahody nemají žádnou chuť ani nevoní. Tyhle voněly už na dálku a chutnaly přímo božsky. Takže předsudky stranou a odvahu při nakupování:)


Suroviny:
10-12 ks  čerstvých neporušených jahod
dětské piškoty
1 velká (400 ml) zakysaná smetana 18%
1 vanička tučného dobrého tvarohu
1 kelímek malého bílého jogurtu nejlépe s bifi kulturou
1/2 hrnku mléka
2-3 lžíce cukru- záleží jak kdo má rád sladké
vanilkové aroma, nebo vanilinový cukr
sáček dortového želé(nejlepší je od Dr. Oetkera)
a 2 lžíce cukru do želé

Postup:
Tento dort je ten nejjednodušší a nejzdravější dort na světě. Začneme tím, že si v míse smícháme zakysanou smetanu, tvaroh, jogurt, mléko, cukr a vanilku dokud se cukr nerozpustí. Pak skládáme do dortové formy vrstvu piškot, pak vrstvu připravené bílé směsi a opakujeme. Poslední vrstva musí být ta bílá. Na ni pak poskládáme na plátky krájené jahody a půjdeme připravit želé na dort. Pokud budete přesně dodržovat postup na obalu od výrobce, nemusíte se bát, že se to nepovede. Gel po uvaření docela rychle tuhne, Tak po uvaření po lžících opatrně poléváme jahody.
Na ochutnávku si musíme, ale chvíli počkat. Nejlepší je dort druhý den, ale za 2-3 hodiny se tekutina vsákne do piškot a dort je pak kompaktní a drží dobře pohromadě,takže dobrá zpráva pro nedočkavce.
Samozřejmě nezapomeňte uchovávat v lednici:)
Závěrem:
Tento dort zvládne i dítě a pro děti je to obrovská zábava, když třeba venku prší nebo je hry na tabletu už omrzí.

Holandský řízek

Holandský řízek

Tento pokrm zná skoro každý, ale zkuste můj vymazlený recept, budete překvapení.


Suroviny:
500g libového bůčku nebo prorostlé krkovice
250g českého Eidamu
sůl 
pepř
rozmarýn
strouhanka
olej na smažení

Postup:
Na středně hrubé mlecí šabloně namele očištěné maso. Směs masa vymícháme se solí a pepřem do jednotné hmoty. Na hrubém struhadle nastrouháme sýr a pečlivě smícháme s masem. Sýr dáváme strouhaný, aby udělal pěknou strukturu a po nakrojení krásně vytékal. Jako třešničku na dortu prozradím svoje tajemství. V hmoždíři utlučeme snítku rozmarýnu,aby se uvolnily esenciální oleje, které porkm doslova nakopnou. Pokud nemáte čerstvý rozmarýn, postačí i sušený, ale efekt bude slabší. Není potřeba přidávat vejce, ani mouku. Když maso dobře vymícháte, bude držet krásně pohromadě. Pak už stačí vymodelovat pořádné řízance , obalit pouze ve strouhance a na pánvi usmažit do zlatavé barvy nebo do té doby, kdy maso přestane na omak pérovat.
Závěrem:
Když se u nás doma řekne " Holandský řízek" dopředu vím, že na druhý den nic nezbude.
Výborný je s bramborovou kaší, vařeným bramborem a tatarskou omáčkou nebo jen tak s čerstvým chlebem nebo zeleninovým salátem.

pátek 13. února 2015

Delikátní zeleninová polévka

Delikátní zeleninová polévka


Suroviny:
olej
2 lžíce másla
cibule
2 mrkve
3 snítky střední části řapíkatého celeru včetně lístků
brokolice-jako pěst velká
3 listy pekingského zelí
2 vrchovaté lžíce hladké mouky
3 hrnky studené vody
1l horké vody
1 hrnek plnotučného mléka
1 žloutek
1 lžíce bílého balsamicového octa
sůl 
pepř
muškátový oříšek

Postup:
Do rozpáleného hrnce nalijeme olej,aby zakryl dno, zpěníme cibulku,přidáme nakrájenou mrkev, tvrdé části brokolice(nebojíme se použít i košťály, když se odřízne slupka, chutná jako kedlubna) a necháme chvíli spolu dusit pod pokličkou.Nakrájíme řapíkatý celer, růžičky brokolice, pekingské zelí a přidáme do hrnce spolu s máslem. Když se máslo rozpustí, zahustíme směs moukou a důkladně rozmícháme.Pak nalijeme 3 hrnky studené vody a opět pořádně mícháme,aby se netvořily hrudky.Když vznikne hustá kaše, je čas na 1litr horké vody.Polévka se pak uvaří rychleji. 
V hrnku si vidličkou rozšleháme žloutek a zalijeme mlékem. Vlijeme do polévky na zjemnění,dochutíme balsamicovým octem,solí,pepřem a nastouáme špetku muškátového oříšku.Celou polévku necháme ještě chvilku povařit a horkou ihned podáváme.

Závěrem:
Plný talíř polévky s čerstvým pečivem v pohodě zasytí i jako plnohodnotná večeře.
Dobrou chuť!

čtvrtek 12. února 2015

Špenátová polévka jak ji neznáte

Špenátová polévka zahuštěná dušeným bramborem


Suroviny:
450g špenátového protlaku
olej
lžíce masla
4 střední brambory
cibule
česnek
2 hrnky vody
2 hrnky mléka
sůl 
pepř
kmín

Postup:
Do rozpáleného hrnce se silným dnem dáme olej tolik,aby zakryl dno a lžíci másla. Vložíme nadrobno krájenou cibuli a necháme zesklovatět. Pak přidáme na kostičky nakrájené oloupané brambory a necháme spolu s cibulkou pod pokličkou dusit. Až jsou měkké, příjde řada na špenát.Zalijeme vodou a přivedeme k varu. Pak polévku rozmixujeme a zjemníme mlékem. Nakonec dochutíme česnekem roztlučeným v hmoždíři, solí,pepřem a kmínem.
Závěrem:
Rychlá, jednoduchá a hlavně zdravá polévka pro zahřátí na těle i na duši:)







středa 11. února 2015

Francouzský recept na hovězí pečeni na víně

Hovězí pečeně na víně se zeleninou a máslovou Tarhoňou



Suroviny:
1000-1500 g hovězí zadní kýty
olej
2 lžíce másla
2 menší cibule
4 mrkve
4 dužnaté listy řapíkatého celeru(bez spodní části)
4 stroužky česneku
2 masitá rajčata
2 lžíce rajského kvalitního protlaku
1 dcl plného červeného vína(např. Bordeaux)
4 kuličky nového koření
2 lístky bobkového listu(vavřínu)
špetku čerstvého nebo sušeného tymiánu
pepř
sůl
500 ml hovězího vývaru nebo vody
třtinový cukr v případě, že se omáčka bude zdát moc kyselá
příloha:
vařená Tarhoňa
bylinkové máslo(nebo jen obyčejné máslo třeba se snítkou čerstvého rozmarýnu)
sůl

Postup:
Na rozpálené olejem potřené pánvi zprudka opečeme celý kus dobře osoleného a opepřeného masa ze všech stran, pak necháme na pánvi odpočinout.

Rozpálíme hrnec se silným dnem, nalijeme olej tolik, aby pokryl dno a vložíme 2 lžíce másla, pak přidáme na drobno krájenou cibuli a necháme na středním plameni dusit pod pokličkou než dostane jemně zlatavou barvu, pak přidáme nakrájenou mrkev a řapíkatý celer a opět necháme dusit dokud zelenina nedostane tmavší barvu, pak nalijeme červené víno a nechápe úplně odpařit až na tuk, pak je čas na česnek, koření, nasekaná rajčata a protlak. Orestujeme, osolíme, opepříme, zalijeme vodou a pokud máme silný vývar, použijeme jej.
Do základu vložíme připravené maso včetně výpeku a dáme péct pod pokličkou do trouby. Nejlepší výsledek má pokrm připravený v římském hrnci. Stačí celou směs přelít do římského hrnce, zakrýt pokličkou a na dvě hodiny se nemusíme o nic starat.
Maso pečeme do měkka, po vyjmutí krájíme přes vlákna na silnější plátky. Většinou není potřeba již omáčku zahušťovat,ale pokud chcete hustší, rozmixujte tyčovým mixérem trochu zeleniny do hladka a vložte zpět do omáčky a pak už stačí dochutit solí, případně špetkou cukru.
Na přílohu:
Uvaříme Tarhoňu, pokud nemáme již předem uvařenou. Rozpustíme na pánvi bylinkové máslo(nesmí pěnit), na másle orestujeme Tarhoňu, dosolíme a máme hotovo.
Závěrem:
Pokrm je vhodný i pro děti a řidiče, i když je v něm víno. Všechen alkohol se během úpravy odpaří.
Nejlépe je uvařit si tohle skvělé jídlo den předem a nechat maso pěkně marinovat, pak je to ještě větší mňamka :)




















pondělí 9. února 2015

Nezvratné pravdy o správné výživě

Nezvratné pravdy o správné výživě

Naše děti se ve škole učí, co je zdravá výživa a jak správně jíst a pít. Ale co s tím?

Pravda první:

Rodičovská výchova má největší podíl na stravovacích návycích našich dětí! Býváme často nedůslední a děti jsou pak extrémně vybíravý a mají sklony k obezitě

Pravda druhá:

Už v prvních 6ti měsících života, je nutné dítěti podávat rozmanité druhy zeleniny,ovoce, masa....atd,aby si zvykalo na jiné chutě, protože v pozdějším věku nebude mít problém jíst cokoli. Rodiče tuto pravdu podceňují a dávají dítěti hlavně to, co mu chutná a pak už bývá problém jeho stravovací návyky změnit. Děti jsou častěji nemocné a nespokojené!

Pravda třetí:

Moje děti se mě ptali, jestli mají jíst jen zeleninu nebo celozrnné pečivo, když je tak zdravé? Váhala jsem s odpovědí, protože měli pravdu, ale protože jsme všežravci a naše tělo potřebuje spoustu látek obsažených i v živočišné stravě, řekla jsem jim, že zdravé je všechno, jen se nesmí nic přehánět.

Pravda čtvrtá:

Tělo je jedna velká chemická laboratoř a samo si řekne, když mu něco chybí nebo přebývá. Dává nám svoje impulsy a my se je  musíme naučit rozpoznávat. Porce barevné šťavnaté zeleniny, chutného ovoce, kelímek jogurtu, ale i všechny druhy masa by neměli chybět na každodenním jídelníčku, už jako prevence pro správný vývoj a funkci organismu a pro nepostradatelnou podporu imunitního systému.

Pravda pátá:

Maminky, tatínkové.......obezita v naší zemi rapidně stoupá, díky pohodlnému způsobu života, díky hotovým jídlům z fast foodů a nedostatku pohybu z vysedávání u počítačů.

Začněte vařit se svou rodinou, zapojte se do toho všichni, je to zábava! Děti vám pak slupnou všechno a bude vás to bavit:-)